Blog launched: Sept 1, 2010

Sunday, April 29, 2012

Wednesday, April 25, 2012

Monday, April 23, 2012

Paeonia peregrina

CCC_7484 [Paeonia peregrina]
Athens (botanical gardens): 21/04/2012, photo © Tony Taglides

Saturday, April 21, 2012

Thursday, April 19, 2012

Tuesday, April 17, 2012

Friday, April 13, 2012

Good Friday



DSCN3389 [Good Friday]

Σήμερον κρεμάται επί ξύλου,
ο εν ύδασι την γην κρεμάσας.

Στέφανον εξ ακανθών περιτίθεται,

ο των αγγέλων βασιλεύς.

Ψευδή πορφύραν περιβάλλεται,

ο περιβάλλων τον ουρανόν εν νεφέλαις.

Ράπισμα κατεδέξατο,

ο εν Ιορδάνη ελευθερώσας τον Αδάμ.

Ήλοις προσηλώθη, ο νυμφίος της Εκκλησίας.

Λόγχη εκεντήθη, ο υιός της Παρθένου.

Προσκυνούμεν σου τα Πάθη, Χριστέ.

Δείξον ημίν και την ένδοξόν σου Ανάστασιν.
 
Attica: 16/12/2008, photo © Tony Taglides


Wednesday, April 11, 2012

Monday, April 9, 2012

Saturday, April 7, 2012

Thursday, April 5, 2012

Tuesday, April 3, 2012

Sunday, April 1, 2012